Wielkanoc 2016

grób Pański

Doczekaliśmy pięknego czasu Triduum Paschalnego Roku Pańskiego 2016!

Za nami już przeżycia związane z Wielkim Czwartkiem - sprawowaniem Eucharystii, na pamiątkę ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. za nami modlitwa za Kapłanów, nam bliskich i znakjomych; tych, którzy udzielali nam Sakramentów i którzy z nami współpracowali. Modlimy sie z żywych - o łaski dla nich prosząc - i za zmarłych - polecając ich Miłosiermemu Ojcu.

Wczoraj przeżycia nasze skupiały się na Męce i Śmierci Pana Jezusa. Rozważając cierpienia Jezusa uswiadamialiśmy sobie, jak wielka jest Miłość Boga do nas ludzi. Dlatego też z większą jeszcze serdecznością i miłością adorowaliśmy Krzyż - znak Zwycięstwa.

Dziś Wigilia Paschalna. Święcimy pokarmy, adorujemy Pana Jezusa leżącego w Grobie i oczekujemy na Zmartwychwstanie! Wieczorem spotkamy się na pięknej Liturgii Wielkiej Soboty              /o godz. 20.00/, aby wsłuchiwać się w opisy biblijne, jak to Pan Bóg przygotowywał człowieka na swoje przyjście. A następnie uświadomimy sobie, że przez Sakrament Chrztui weszliśmy w relację Miłości z Bogiem, we wspólnocie Kościoła i w Eucharystii doświdczamy owoców zbawienia.

Potem jeszcze tylko Rezurekcja, by dać całemu światu informację, że Jezus Żyje i radość spotkania z Bliskimi przy wielkanocnymstole. Święconka, śniadanie, obiad i cała reszta. trwanie w radości Zmartwychwstałego ze świadomością, że jesteśmy uczestnikami Nowego Życia. oby tylko starczyło nam sił, Wiary i Miłości, by się tym cieszyć i trwać w łasce.

Pięknych świąt Wam wszystkim życzę. Jezus żyje! Niech nam Błogosławi!