Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia bieżące

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

 2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Idąc za wezwaniem Maryi, odmawiamy wspólnie różaniec podczas nabożeństwa o godz. 16.30, a w niedziele o 8.30.

3. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

4. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

5.    Możemy kupić nowy numer Gościa Niedzielnego. W nim m. in. o papieżu, który nas zmienił – św. Janie Pawle II, o Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, poradnik dla wyborcy, o filmach, które są bardzo ważne i o tym, które mogą „namieszać”; także o Turcji i współistnieniu chrześcijaństwa i islamu. Zachęcam do lektury.

6. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

7.  W każdy wtorek zapraszam na spotkania Koła Biblijnego. Spotkania odbywają się na plebanii o godz. 19.00. Zachęcam wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego, gdyż nic mądrzejszego przeczytać się nie da!

8. Mamy prośbę do wszystkich. Chcemy w niedzielę 11 –listopada poświęcić tablicę upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji chcielibyśmy także zorganizować taką mini wystawę ukazującą losy naszej małej Ojczyzny. Potrzebujemy zdjęć na których uwieczniono różne wydarzenia, które się dokonywały w minionych latach: np. remont kościoła, zmiana wyglądu naszej miejscowości, ważne powstające budowle dot. wspólnoty, itp. Proszę podpisać zdjęcia i dostarczyć do mnie, gdyby ktoś znalazł w swoim archiwum. Wszystkie te zdjęcia sfotografujemy i oddamy.

9. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, dziś możemy zabrać karteczki na tzw. wypominki jednorazowe, możemy też zapisywać te roczne czytane w każdą niedzielę, no i msze święte na rok przyszły.

10. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia

Apel egzorcystów Diecezji Płockiej

InteliImage

Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej „Halloween”. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Często wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci, które wcześniej bawiły się w Halloween. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się  problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach”, odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne.

Zachęcamy, by zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween - organizacją korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”, które „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych”.

Apelujemy zatem, by unikać tych duchowych zagrożeń. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!

Płock, 27 październik 2017 r.

Egzorcyści Diecezji Płockiej

BOŻE NARODZENIE

nowy rok2013-3

Kochani Diecezjanie!

Wypełnił się czas adwentowego oczekiwania. Pragnę Wam wszystkim złożyć serdeczne życzenia świąteczne. W dniu narodzin naszego Zbawiciela  modlę się za całą naszą rodzinę diecezjalną. Życzę, byście doświadczyli w tym szczególnym momencie bliskości Boga, Jego Miłości i niezgłębionego Miłosierdzia. Niech Boże Dziecię, które narodziło się w Betlejem, darzy Was błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Życzę również Wam wszystkim Kochani, by zbliżający się Nowy Rok 2015 wolny był od wojny, konfliktów i wydarzeń, które mogłyby niepokoić nasze serca. Nowonarodzony Jezus niech obdarza Was radościa i pokojem.

Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem.

Wasz biskup Piotr 

Intencje mszalne - 15.10 - 28.10.2018r.

Poniedziałek 15.10

godz. 17.00 O Boże błog. i łaski dla Doroty i Pawła - int. ślubna

Wtorek

godz. 17.00 + Krzysztofa Guzanowskiego - dar ucz. pog.

Środa

godz. 17.00 + Rafała Stępkowskiego, zm. z r-ny Stępkowskich i Czerniakowskich

godz. 17.30 O Boże błog. i łaski dla Justyny i Gilberto - int. ślubna

Czwartek

godz. 17.00 + Stanisława i Henrykę Bronisz

Piątek

godz. 17.00 + Aleksandra i Tadeusza Kmiecińskich, dz-ków Kazaneckich, Wandę Fonderską

godz. 17.30 + Zbigniewa Budziszewskiego - dar ucz. pog.

Sobota

godz. 17.00 + Irenę Nader

godz. 17.30 + Irenę i Józefa Lewandowskich, Jadwigę Nowakowską

Niedziela  21.10

godz.  9.00  + Genowefę i Stanisława Flont

godz. 12.00  Za Parafian

godz. 16.00 + Ignacego, Janinę, Irenę i Zofię Figat, zm. z r-ny Figat i Mroczkowskich

Poniedziałek

godz. 17.00 + Tadeusza Piórkowskiego

godz. 17.30  + Kazimierę Grosińską - dar ucz. pog.

Wtorek

godz. 17.00 + Kazimierę, Franciszka i Mieczysława Piotrowskich

godz. 17.30 + Adama Turalskiego - dar ucz. pog.

Środa

godz. 17.00 + Krystynę Paczkowską- dar ucz. pog.

godz. 17.30 + Zbigniewa Lubelskiego - dar ucz. pog.

Czwartek

godz. 17.00 + r-ców Martę i Mariana Borkowskich, synów Romana i Andrzeja oraz Zdzisława Ciborskiego

godz. 17.30 + Karolinę Szczepankowską - dar ucz. pog.

Piątek

godz. 17.00 + Juliannę i Wacława Rychlik

godz. 17.30 + Józefa Marciniaka - dar ucz. pog.

Sobota

godz. 17.00 + Stefanię i Jakuba Wilamowskich, Eugeniusza Sochę, Jana Jadczaka; Danutę, Henryka i Grzegorza Dziedzic

Niedziela 28.10

godz. 9.00 + Czesława/23/, Janinę i Ludwika Rykalskich, Weronikę i Jana Rogalskich, brata Stanisława

godz. 12.00 Za Parafian

                           Chrzest: Kacper Czerniakowski i Wiktoria Łacińska

godz. 16.00 + Stanisława/5/, Andrzeja i teściów Słupeckich; r-ców Cieplik i dz-ków Łukaszewskich

 

Misterium - Czerwińsk

W sobotę /przed Niedzielą Palmową/ byliśmy w Czerwińsku na Misterium Męki Pana Jezusa, które jest co roku odgrywane przez osoby mające właściwe przygotowanie. dotyczy to zarówno sfery wokalnej jak i aktorskiej. Czasami wydaje się człowiekowi, że to wszystko zna i już widział kilka różnych filmów na ten temat. Jednakże, gdy ma okazję z bliska zobaczyć jakieś przedstawienie, poczuć się niejako w centrum tego wszystkiego, w samym środeczku - jest inaczej /jakoś tak dziwnie się to składa w pewną duchową ucztę/. Wydaje się to wówczas czymś zupełnie odmiennym, niż człowiek się sam spodziewał.

My również postanowiliśmy to sprawdzić na sobie i pojechaliśmy do Czerwińska. Zachęta była odległość - od nas jest to niewiele kilometrów! A przecież tam przyjeżdża wiele autokarów, niekiedy z odległych zakątków naszego kraju.

Muszę sie przyznać, że było to ważne doświadczenie dla nas wszystkich i bardzo owocne duchowo. Gdyby ktos mnie pytał - zachęcam do tego, aby udać się do klasztoru i to zobaczyć, żeby przeżyć i samemu ocenić. Naprawdę warto!

Dziękuję naszym Pielgrzymom za  wspólne spędzenie tego dnia w drodze; dziękuję Tym, którzy to przedstawienie przygotowali i nas bogactwem tego trudnego tematu Męki i Śmierci Jezusa ubogacili.

 • 20170408_095453_resize
 • 20170408_095504_resize
 • 20170408_095517_resize
 • 20170408_095520_resize
 • 20170408_095612_resize
 • 20170408_095631_resize
 • 20170408_101838_resize
 • 20170408_104826_resize
 • 20170408_124755_resize
 • 20170408_124806_resize
 • 20170408_125600_resize
Poniżej kilka obrazków z Czerwińska:

W najbliższym czasie w naszej parafii przeżywać będziemy:

 

  1. 3 września 2018 roku rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Msza święta o godz. 9.00, a potem rozpoczęcie roku w naszej Szkole. Zapraszam.
  2. 15 września Pielgrzymka dzieci do Rostkowa.
  3. Od 1 października zaczynamy doroczną modlitwę różańcową.
  4. Pierwsze dni listopadowe poświęcamy naszym bliskim zmarłym i tym, którzy naszej modlitwy potrzebują.
  5. 21 listopada ks. Proboszcz zaprasza na kawę, herbatę i coś słodkiego.
  6. 02 grudnia rozpoczynamy Adwent.
  7. W dniach 14-16 grudnia będziemy przeżywać nasze doroczne rekolekcje adwentowe. Jest to czas na refleksję, skorzystanie z sakramentu Pokuty i przemianę życia na lepsze.
  8. Boże Narodzenie jak zwykle rozpoczynamy już Wigilą o północy, a 25 grudnia cieszymy się z Narodzenia Pana.
  9. 30 grudnia Niedziela Św. Rodziny. W tym dniu na mszach świętych odnawiamy przyrzeczenia ślubne. Małżonków zawierzamy naszym patronom i prosimy o łaski i błogosławieństwo na kolejne lata wspólnego i dobrego życia.
  10. 31 grudnia o godz. 18.00 kończymy rok kalendarzowy dziękując zań Bogu i prosząc o łaski dla całej naszej Wspólnoty i naszych Bliskich.